Podporovatelé

Mgr. Ivan Adamec, starosta města Trutnov

Říká se, že muž by měl zasadit strom, postavit dům a zplodit syna. O ženách se v tomto ohledu mlčí, ale ony zvládnou nejenom zasadit stromy, postavit domy, přivést na svět a vychovat syny, ale dokáží věci měnit. Klára Sovová, se stala zkušenou advokátkou, matkou syna a postavila zpět na nohy Luční Boudu. Cestou se potýkala s problémy svých klientů, jako podnikatelka s byrokracií a nesmyslnými zákony, a dnes se rozhodla, že to chce změnit nejen pro sebe, ale pro všechny.

Přirostl jí k srdcí náš region, a proto přijala jako členka ODS kandidaturu do Senátu PČR za volební obvod Trutnovsko. A že tom myslí vážně, prokázala nejen v rámci vlny covid-19, kdy se sama potýkala s důsledky plošných opatření, musela zavřít provoz Luční boudy, a snažila se nejenom zabezpečit práci pro své zaměstnance, ale pomohla i těm, kteří byli v první linii nebo touto situací izolováni. Neseděla s rukama v klíně, založila iniciativu #kdomuzepomuze, oslovila i další partnery a rozvážela balíčky s energií, a to nejen vitamínovou, ale i tou duševní. 

Nepřestala ani po návratu k běžnému režimu, otevřela v Trutnově bezplatnou právní poradnu a každé pondělí se v ní snaží pomoci těm, kteří se potýkají s nějakým problémem. Nepochybuji o tom, že pro Trutnovsko bude Klára Sovová tím pravým zástupcem v Senátu PČR k prosazování potřeb nás všech, kteří tu žijeme. Držme jí palce a podpořme ji 2. a 3. října svým hlasem!

Mgr. Martin Červíček, brig. gen. v. v.

Nejsem si jist, že je nezbytné stanovovat nějaké kvóty na to, kolik má být ve veřejném životě
a v politice mužů a kolik žen. Ale jsem přesvědčen, že by tam v obou případech měli být v prvé řadě lidé, kteří za sebou mají zkušenost, odbornou kompetenci, manažerské dovednosti a prokazatelné výsledky. Klára Sovová toto vše naplňuje, a proto jsem rád, že za volební obvod Trutnovsko přijala za ODS právě ona kandidaturu do Senátu Parlamentu České republiky. Již ve své předchozí profesi, jsem si ověřil, že ženská síla a smysl pro dotahování věcí do konce si s tou mužskou v ničem nezadá, mnohdy spíše naopak, a také jsem i v jiných oblastech opakovaně poznal, že silné ženy, mají sílu přinášet potřebné změny, a nejenom je iniciovat, ale také je prosadit. Klára Sovová své odhodlání a vůli nepodlehnout překážkám prokazuje nejenom ve svém podnikání a osobním životě každý den, ale i svým zájmem, a hlavně skutky ve snaze postavit se za ty, kteří to potřebují, a svou chutí měnit věci kolem sebe nejenom pro svůj užitek, ale ve prospěch ostatních. A takové osobnosti do veřejného života potřebujeme a měli bychom jejich úsilí podporovat. Podpořte v letošních senátních volbách společně se mnou Kláru Sovovou svým hlasem i vy.

MUDr. Petr Martinov

Upřímně mě těší, že za ODS letos na Trutnovsku kandiduje do Senátu majitelka Luční boudy Klára Sovová. Protože ODS chce přispět k řešení problémů, na které jenom muži dosud nestačili. Klára vhodně spojuje ženskou empatii a zkušenost s džunglí zákonů s reálným životem nejen na horách. Oba cítíme, že ženy potřebují větší podporu a prosazení, já v ordinaci, ona v kanceláři na Krakonošově náměstí. Oba chceme prosadit více peněz do prevence, shodli jsme se na plánu získat finance pro zdravotnictví do regionu. Preventivní péče je zanedbávaná a je potřeba tyto služby významně posílit, protože zachraňují zdraví a životy i ulehčují nemocnicím a ordinacím. Ženy, které chrání zdraví svých rodin, to určitě vidí stejně. Budu volit Kláru, protože bude prosazovat zdravý rozum, dobré nápady a její ženská energie pomůže v mužském světě politiky prosadit posílení bezpečnosti, zdraví i lepší postavení žen.

prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc.

Milé dámy a pánové, proč podporuji Kláru Sovovou jako kandidátku do Senátu? Je to mladá energická dáma, která má velice zdravé názory a má hlavně ohromnou energii a chuť zatáhnout věci tím správným směrem a pomoci nám všem normálním obyvatelům.

MgA. Libor Kasík

Dostávám často otázky, koho já budu volit vlastně do Senátu?! No koho? Musím říct, že to je v podstatě u mně jednoznačný – Kláru Sovovou. A proč? Protože Klára, jednak měl jsem možnost ji poznat už onehdá tady před několika lety v Uffu, když jsme křtili jejího pivka Paroháče a bylo to moc příjemmý, ale hlavně a především bylo jasné, a od té doby to je vidět, že to je člověk velmi schopný. To za A. Za B – hezky, si myslím, zapadla do tohohle regionu přes Luční a další, že tady pomáhá lidem, to je skvělý, a co je možná nejpodstatnější – je to člověk dobrý, a to potřebujeme.

Libor Šrol

Chtěl bych vyjádřit podporu Kláře Sovové ve volbách do Senátu. Mám pro to jasné důvody: Klára je schopná a chytrá žena. Na jaře v době korona krize pomáhala lidem v první linii a nyní pomáhá všem ve své Právní poradně. Záleží jí na regionu Pa na místních lidech. Chci, aby mě člověk jako Klára zastupoval v Senátu. Bude dobré, když v něm bude mít Trutnovsko konečně svého zástupce!