O mně

"Štěstí přeje

připraveným."

Narodila jsem se 7. září 1966 v Praze, bydlím v Peci pod Sněžkou na Luční boudě.

Po maturitě na Střední průmyslové škole grafické jsem vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a právnické vzdělání završila advokátní zkouškou. Specializuji se na veřejné soutěže, obchodní a rodinné právo. Jsem členkou České advokátní komory.

Kromě práce v advokacii jsem získala zkušenosti také ve Fondu národního majetku. Založila jsem společnost AEZZ, a.s., jíž jsem dnes spolumajitelkou.

Provozuji hotely Luční a Labská bouda v Krkonoších a minipivovar Paroháč.

Jsem členkou Záchranné služby vrcholky hor z. s. a dobrovolnou hasičkou. Není mi lhostejná ani sociální oblast: v době, kdy bylo potřeba ochránit nejstarší občany před onemocněním covid-19 jsem stála u výzvy Kdo může, pomůže. Jejím smyslem bylo veřejné poděkování lidem, kteří s epidemií bojovali v první linii. Kromě jiného jsem tak například zásobovala trutnovský dům s pečovatelskou službou rouškami a dobrotami z kuchyně našich hotelů.

Jsem rozvedená, mám syna a vnučku. Napsala jsem knížku pohádek a chystám se na další. Stejně jako Krkonoše a jejich drsnou krásu, miluji také potápění.

V roce 2020 jsem se stala členkou ODS Trutnov. Na podzim 2020 kandiduji do Senátu Parlamentu České republiky za volební obvod Trutnov. Svého právnického vzdělání, podnikatelských zkušeností a znalosti regionální problematiky hodlám využít především při ovlivňování legislativního prostředí České republiky. A to ve prospěch občanů volebního obvodu číslo 39.

Vaše Klára